muvi.gif)
stars.gif

Aneb: O čem Spielberg nemluví!

  Jak jste si jistě všimli, letošní udílení Oskarů proběhlo, stejně jako v minulých letech, pod taktovkou gigantických filmových společností a jejich finančních možností. Nemůžete si přece nepovšimnout, že Filmová Akademie má zase novou fasádu a v akademických garážích přibylo několik nových luxusních aut (mezi jinými i Batmobil, pravda, Batman se musí tlačit v městské hromadné dopravě, ale Oskar je v suchu). Zkrátka, korupce v této oblasti dosahuje obrovských rozměrů. Nemůžete se potom divit, že malé filmové společnosti, uveďme třeba FíkSoft Arts, se nedostanou ani do nominací. A to je podle názoru mnoha odborníků i laiků škoda (například podle mého). Proto jsem se rozhodl, že Vás na těchto stránkách seznámím s produkcí drobnějších tvůrců a na Vás ponechám rozhodnutí, zda jsou Oskaři v těch pravých rukách. Zároveň doufám, že Vaše podpora a výhružné telefonáty donutí Filmovou Akademii ocenit opravdu pouze ty nejlepší.

Výběr z tvorby ukřivděných

Netopejr

  Již svým prvním filmovým počinem se společnost FíkSoft Arts zapsala zlatým písmem do dějin světové kinematografie. Napínavý thriller s nečekaným rozuzlením, to je film Netopejr, doporučují čtyři z pěti filmových kritiků. Chci to!Netopejr 2

  Druhé pokračování úspěšného filmu není (s)prostým pokusem o vylákání dalších peněz z diváků, jak jsme tomu svědky u konkurence, ale plnohodnotným pokračováním zdařilého snímku, v němž pronikneme dál do soukromí hlavních postav. Pokud jste toto neviděli, pak nemůžete zcela pochopit ani dějové kličky prvního dílu. Chci to!
Mentos

  Zatím poslední snímek společnosti FíkSoft Arts je podobného žánru jako dva předešlé. Obyčejná cesta autem se shodou několika běžných situací a náhod stává pravým peklem, ze kterého vede zdánlivě pouze jediná cesta. Neobvyklá řešení v neobvyklých situacích jsou tím, co vás při sledování tohoto filmu přimrazí do sedadel (židlí (křesel)). Chci to!
Top Gun

  Hřmící motory letadel, divoké letecké souboje, úchvatné záběry leteckých akcí, to je pouze polovina atmosféry tohoto jedinečného snímku. Známá filmová společnost Čuba Pictures obsadila s tímto snímkem čelní místa na světových žebříčcích. Tento napínavý film byste si opravdu neměli nechat ujít. Chci to!
Top Gun 2

  I po práci si elitní piloti Top Gunu užijí nejedno dobrodružství. Pokračování úspěšného prvního dílu se nenechává v ničem zahanbit a je dalším klenotem mezi produkty společnosti Čuba Pictures. Chci to!
Rambo IV

  Kdo by neznal napínavá dobrodružství tohoto slavného akčního hrdiny? Křivá huba, žádný mozek a kupa svalů - to je podívaná pro opravdové chlapy. Nové originální dobrodružství akční série je na světě. Na divácké přitažlivosti tomuto snímku bohužel poněkud ubírá menší míra násilí a poněkud odlehčený tón oproti originálu. I tak je to, díky autorskému týmu Čuba Pictures, prvotřídní zážitek. Chci to!
JCVD

  Film podobného ražení jako předcházející snímek. Neohrožený Jean se, vyzbrojen pouze svaly a bojovým uměním Kung-pao, vrhá do nelítostného boje proti všem po zuby ozbrojeným špatňákům. Tento skvělý akční zážitek bohužel není podepsán, ale to vám nemůže zabránit v jeho dokonalém vychutnání. Chci to!